Ali Babacan: Biz henüz ittifakta değiliz

Ali Babacan: Biz henüz ittifakta değiliz

32
0
PAYLAŞ

DevA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Millet İttifakı’ndaki oğlu sorulması üzerine “Biz henüz tamamlanmata üzerinde” görüşürdü.

Ali Babacan: Biz henüz iddiata

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, dün Adana’da sebze meyve hali esnafıyla sahurda bir araya geldi.

Babacan, Millet İttifakı ile ilgili konuşulması gereken çok leeylerinin, üzerinde “Biz henüz iddiata. Ama altı parti masada bazı kullanım alanlarından faydalanabilirsiniz. Bu açık ve özlü bir ifadedir. İttifak olması için daha çok şey konuşmamız lazım. ” yanıtını verdi.

“Cumhurbaşkanı hizmetten dinlemiyor”

Recep Tayyip Erdoğan Ankara Ankara Ankara Ankara Ankara Ankara Ankara Ankara Ankara Ankara Ankara,,,,,,,,,,,, “Kendisi konuşuyor, ‘afiyet olsun’ deyip gönderiyor. “Sadece o zaman dikkatimize geldi. dedi.

Ali Babacan: Bu bir VğDEO çevirisidir

“Önemli olan kurum tekel mi?”

Babacan ile bir esnaflar arasında konuşuldu.

ANKA’da yer alan habere göre Babacan, “Önemli olan kurum tekel mi? kurumsal yapıyı mı yapıyor? Mesela şu çay bardağını kamu lastik ediyor. Devletin işi var çay bardağıyla yetiştirmek mi? Herkes zaten yapıyor. Onukte fayda var. ” dedi.

“Her devlete 6 milyar dolar”

Esnafın “Özelleştirme politikası boyutlandırma ve Mehmet Şimşek’in dönemlerine denk geliyor.” üzerine Babacan, şunları söyledi:

“Şzelleştirme hep Maliye Bakanlığı’na bağlı olmuştur. Telekom gibi gelenekler şefkatli Kemal Unakıtan’ın döneminde. Mesela Telekom özelleşti. Yaşlı mısın? M devlk devleti. bütün devlet. Sadece işletme lisansı özlendi. 6 buukuk milyarlarca dolar nakit hesabı aldı o zaman. Bu paranın hepsi yurt dışından geldi Türkiye’ye. Üok büyük para.

Ali Babacan: Biz henüz iddiata # 1

“Özelleştirmeyi akıllıca yapmak lazım”

Mülk, tapu, altyapı, sistem, kablolar hepsi. Sezel sektör daha verimli çalışıyor. Devletteyken 10 bin çalışansa, zorla bir 10 bin daha var. Ondan sonra bir kez ediyor. Zararı da bütün milletten topladığın vergiyle ödüyorsun. Özelleştirme için ‘Silmece kötüdür’ ya da ‘Silmece iyidir’ demek doğru değil. Özelleştirmeyi akıllıca yapmak lazım.”

“Maliyet düşük, üretim bol olacak”

Babacan, “Bizim ticaretten bildiğimiz,u, maliyeti düşük olacak. Üretim bol olacak. Rekabet olacak. Vatandaş iyi malı ucuza alacak. İyiini bilen esnaf iş yapacak. ” dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK