Özkan Uğur, Ferhan Şensoy’la olan son konuşmasını paylaştı

Özkan Uğur, Ferhan Şensoy’la olan son konuşmasını paylaştı

60
0
PAYLAŞ

Özkan Uğur, Ferhan Şensoy ile son konuşmasını paylaştı

Özkan Uğur, Ferhan Şensoy ile son konuşmasını paylaştı

Türk tiyatrosunun üstadı Ferhan Şensoy, bir süre tedavi gördüğü İstanbul Tıp Fakültesi’nde dün saat 02.30 sıralarında hayatını kaybetti. 2 Temmuz’da iç kanama nedeniyle hastaneye kaldırılan 70 yaşındaki Şensoy’un kalp ve damar hastalığı ve solunum yetmezliği nedeniyle yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Büyük ustanın ölümü hayranlarını üzdü. Sanatçı Özkan Uğur, yakın arkadaşıyla yaptığı son telefon görüşmesini şöyle anlattı:

“TİYATRODAKİ İK TOZUNU YUTTUYUM”

“Son telefon görüşmemizde Şahlara Yine Vurdular, birlikte olurduk yapmak istedi. Fuat, 1980 yılında askerden döndükten sonra Ferhan Şensoy’un Şahlar da Vurdu adlı eserinin müziklerini besteledi. Haydi, akustik gitarlarla şarkı söyleyip performans gösterelim.” Ardından “Kahraman Bakkal” dedi. Süper Markete Karşı adlı parçanın müziklerini biz yaptık ve zaman zaman Ferhan Şensoy Ortaoyuncular’daki Staub tiyatrosunun sahnesinde oyuncu olduk. Benim için konservatuar eğitimi gibiydi. Ferhancı, Ortaoyuncular, öğrettikleriniz için çok teşekkür ederim. Yapı Endüstri Merkezi ve Küçük Sahne Tiyatrolarında unutulmaz günler yaşadık.

Bir gün Mazhar, Şahları da Vuruyorlar’ı görmek için Ankara’dan geldi. Oyundan ve müziğinden çok etkilendiğini söyledi; ve parçadaki iki şarkı için yeni sözler yazdı. Pervaneler döndü (Ele güne karşı tek başına) Üzülme ey Süreyya’nın türküsü oldu (yalnızlık ömür boyu).

“BİR DÖNEM KAPATILMIŞTIR”

Kendisine Allah’tan rahmet, çok üzgünüm ve başsağlığı dilerim… Feder Usta, büyük bir sanatçıyı kaybettik. Bir dönem sona erdi. Ailesine, tiyatro camiasına ve sevenlerine sabır, nur içinde yatsın Ferhancı.”

Özkan Uğur, Ferhan Şensoy ile son konuşmasını paylaştı #1

Özkan Uğur, Ferhan Şensoy ile son konuşmasını paylaştı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK