Usta oyuncu Nusret Çetinel vefat etti

Usta oyuncu Nusret Çetinel vefat etti

72
0
PAYLAŞ

Usta oyuncu Nusret Çetinel hayatını kaybetti

Usta oyuncu Nusret Çetinel hayatını kaybetti

Konuşmacı ve yazar Onur Akay, 69 yaşındaki usta oyuncu Nusret Çetinel’in vefat ettiğini duyurdu.

“Usta Oyuncumuz NUSRET ÇETİNEL’İ KAYBETTİK”

TAMAM, “Eylül sanat sahnesine yaprak dökümü ile girdi. Şimdi 1 yıldır kanser tedavisi gören usta oyuncumuz Nusret Çetinel’i kaybettik. Bugün hayatını kaybeden oyuncumuzun ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Barış içinde.” kullanılan cümleler.

NUSRET ÇETİNEL KİMDİR?

Türk oyuncu ve seslendirme sanatçısı Nusret Çetinel, 26 Ocak 1952’de Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı mezunudur. Konservatuara girdiğinden beri özel ve devlet tiyatrolarında oynuyor. 2011 yılında devlet tiyatrolarından emekli oldu. 1976’dan beri TRT televizyonunda seslendirme sanatçısı olarak çalıştı.

Rafadan Ekibi, Pembe Panter’in Dönüşü, Polis Akademisi, Polis Hikayesi, Tanrı’nın Zırhı, Jetsonlar, Cehennem Melekleri 2, Yıldız Savaşları Bölüm 2 gibi projelerde seslendiren Nusret Çetinel; Ah babam, Evimizin şartları, Sırlar dünyası, Büyük buluşma, Yağmurdan sonra, Yeşil düşler, Hakkını al, Nazlı Yarim, Tek hindi, Oğul Ağa, Beni unutma, Behzat Ç. Bir Ankara Suçu, Özgür Adam, Zaman Geçti, Muhteşem Yüzyıl, Patron Mutlu Son İstiyor, Sevda Kuşun Kanadı ve İsimsiz gibi yapımlarda rol aldı.

Usta oyuncu Nusret Çetinel öldü #1

Usta oyuncu Nusret Çetinel hayatını kaybetti

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK