Güney Kore tartışmalı oyun yasağı yasasını kaldırıyor

Güney Kore tartışmalı oyun yasağı yasasını kaldırıyor

67
0
PAYLAŞ

Güney Kore, gençlerin kumar oynamasını yasaklayan tartışmalı yasasını kaldırıyor.

Sindirella Yasası olarak da bilinen Kapatma Yasası, çocukların ve gençlerin sabahın erken saatlerine kadar arkadaşlarıyla oynamasını önlemek için 2011 yılında uygulamaya konuldu. Bu, 16 yaşından küçüklerin 12:00 ile 06:00 saatleri arasında çevrimiçi oyun oynamasına izin verilmediği anlamına geliyordu.

Sokağa çıkma yasağı, kumarın bazı gençler için ne kadar yararlı olabileceğini baltalıyormuş gibi bir hisle, ülkedeki başlangıcından bu yana tartışmalı. Ayrıca, Güney Korelilerin en az 19 yaşında olmasını gerektiren Xbox Live entegrasyonunun tanıtılması nedeniyle Minecraft’ın istemeden yalnızca yetişkinlere yönelik bir oyun haline gelmesi, Microsoft’a son zamanlarda oldukça baş ağrısı verdi.

(Resim kredisi: Mojang)

Olay, daha sonra 100.000’den fazla kişi tarafından imzalanan Kapatma Yasası’nın yürürlükten kaldırılması için bir dilekçeye yol açtı. Bu dilekçenin herhangi bir etkisi olup olmadığı belli değil, ancak Kültür, Spor ve Turizm Bakanlığı ile Cinsiyet Eşitliği ve Aile Bakanlığı bu hafta “gençlerin haklarına saygı gösterilmesi” için yasayı kaldırmaya karar verdi (Teşekkürler , Korea Herald) .

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK