En nadir Warhammer 40.000 minisinden biri, rekor kıran 35.000 $ ‘a satıldı.

En nadir Warhammer 40.000 minisinden biri, rekor kıran 35.000 $ ‘a satıldı.

74
0
PAYLAŞ

Warhammer 40,000 bilgisine göre, Thunderhawk savaş gemisi, Adeptus Astartes’in Space Marines’e ulaşım ve ateş desteği sağlamanın en iyi yollarından biridir. Masaüstü dünyasında, 1997 tamamen metal modeller (aslında bir öldürme ekibine sığacak kadar büyük) en nadir minyatürlerden biridir ve tipik olarak 2.000 ila 10.000 dolar arasında değere sahiptir. Warhammer YouTuber Emil “Squidmar” Nyström yeni bir rekor kırdı ve eBay’de 35.000 $ / 25.600 £ gibi büyük bir fiyata toplayıp boyadığını sattı.

Üretilen sadece 500 adetten biri olan Nystrom, Şubat ayında İsveç’te onu monte etmek için kutusundan hiç çıkarmayan bir adamdan bir tane satın aldığında Thunderhawk mini’nin tarihini kaydetmeye başladı. Nystrom, modelin orijinal yaratıcısı ile temasa geçti ve kendisine Games Workshop ile gelecekteki çalışmaları için bir tür test olarak iş verildiğini söyledi.

(Fotoğraf kredisi: Oyun Atölyesi)

Sadece “Tim” olarak anılan yaratıcı, “Hayatımda hiç minyatür yapmamıştım. Bu benim ilk metal model yapma girişimimdi” dedi. Tim’in GW’nin yıllık kongresi için modeli tasarlamak ve dökmek için yalnızca altı ayı vardı ve işten sonra akşamları ilerlemek için zaman buldu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK